تور : 4 شب پاریس- 3 شب ونیز


نوع : تور خارجی
توضیحات 4 شب پاریس- 3 شب ونیز

نگاهی به پاریس 

پاریس شهر رویا‌هاست؛ شهر عاشقان دنیا، شهر رمان‌ها و فیلم‌های آشنا؛ از شانزلیزه گرفته که بهشت مد جهان است تا ایفل که سمبل بی‌چون‌و‌چرای شهر است؛ از موزه‌ لوور که تابلوی مونالیزا و تکه‌هایی از تخت جمشید را در خود دارد، تا کلیسای مرموز نوتردام با گوژپشت معروفش و از رود پرآب «سن» تا کاخ تاریخی «ورسای». این شهر به قول اروپایی‌ها یک موزه‌فیکاسیون یا همان موزه‌ی بصری است. پاریس شهر کافه‌های رنگارنگ خیابانی هم هست با قهوه‌های معروف و کروسان‌های تازه‌شان و البته برترین رستوران‌های جهان. تماشای موزیکال‌های «مولن‌روژ» و سر زدن به آرامگاه صادق هدایت در «پرلاشز» هم تجربه‌های دیگر پاریس‌اند. پاریس جایی است که همه بدون اینکه دیده باشیم می‌شناسیم؛ هرم موزه‌ لوور را در فیلم «داوینچی کد»، مولن‌روژ را در فیلم مولن‌روژ و بلوار «سن ژرمن» را در رمان «در جستجوی زمان از دست رفته» به یاد داریم. نوستالژی پاریس تمام‌نشدنی‌‌ست.

نگاهی به ونیز

اگر قرار باشد لیستی از خاص‌ترین و عاشقانه‌ترین شهرهای جهان تهیه کنیم، بدون شک نام ونیز هم در این فهرست خواهد بود. این شهر تاریخی با خیابان‌های آبی و ظاهری کلاسیک شهرتی جهانی دارد. ونیز از آن دست شهرهایی به شمار می‌رود که حتما باید به آن سفر کنید. 

ونیزشهری در شمال شرقی کشورایتالیا و پایتخت منطقه‌ی ونتو است. این شهر در میان گروهی از ۱۱۷ جزیره ی کوچک قرار دارد که به وسیله‌ی کانال‌ها و پل‌های ارتباطی از هم جدا شده‌اند.  ونیز به خاطر زیبایی محیطی، معماری و هنرمندانش شهرت دارد.همچنین شهر یاد شده میزبان جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی فراوانی است که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به جشنواره‌ی فیلم ونیز اشاره کرد. تعداد بالای گردشگری که هرساله از این شهر دیدن می‌کنند به خوبی گویای جذابیت‌های آن است. ونیز تنها شهر جهان به شمار می‌رود که اتومبیل‌ها در آن جایی ندارند و برای رفت‌وآمد باید از قایق‌ها و از طریق کانال‌های آبی آن اقدام کرد.گاندولاهای (نوعی قایق) این شهر شهرتی جهانی دارند. همچنین صنعت شیشه‌سازی آن در تمام دنیا شناخته شده است.